Видео за Прилеп, кое ќе ви ја освежи меморијата и спомените – како се променуваше градот низ годините (ВИДЕО)

Интересно видео за Прилеп за тоа како се променуваше градот од 2005 до 2013 година. Ќе се потсетите како изгледаше центарот на градот, општинската зграда, участакот, просторот кај денешната катна гаража….

Погледнете во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.