(Видео) За ова цел свет ќе пишува: Циркуз во македонската Прва фудбалска лига

На вчерашниот натпревар од Првата македонска фудбалска лига помеѓу екипите на Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев, еден од играчите на гостинската екипа направи потег каков досега можеби не е виден во целиот фудбалски свет.

На ова може само да се честита на “досетливоста” и на човеков да му се даде некаква престижна награда за креативност и пожртвуваност на теренот.

Погледнете и одлучете дали ќе се смеете или ќе плачете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.