(ВИДЕО) Вооружени ограбувачи на банка им фрлаат пари на луѓето додека ги брка полиција

Screenshot_5-7-640x375

Група вооружени мажи ограбиле банка во Лос Анџелес и тргнале во бегство.

Очајните ограбувачи кои ги бркаше полиција низ центарот на Лос Анџелес почнаа да ги фрлаат парите низ прозор, а случајните минувачи притрчуваа да ги соберат.

Целата полициска потера се пренесувала во живо:

Ф.Г.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.