(Видео) Вака се движи возот кон Европа во Прилеп: Рампите кренати, кој преживее ќе раскажува

На социјалните мрежи се прошири видео на кое се гледа дека рампата кај железничкиот премин во населбата Сточен пазар во Прилеп не работи.

На видеото се гледа дека рампата не е спуштена додека поминува еден од кинеските патнички возови.

Како е можно во 21 век, кога сите политичари од власта ни велат дека цветаме како држава, да се случува нешто вакво што ги загрозува животите на граѓаните?

Вака ли се движи возот кон Европа?


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.