(Видео) “Бразилскиот Хулк” сеуште вбризгува отpoвни масла: Погледнете како изгледа сега

Валдир Сегато и понатаму ја зголемува мускулната маса со недозволени супстанци и го нарушува сопственото здравје.

Валдир Сегато пред две години стана познат за пошироката спортска јавност. Овој 52-годишен бразилски бодибилдер и поранешен градежен работник го навлече гневот на љубителите на бодибилдингот, бидејќи во своето тело вбризгува отpoвни масла како би ја зголемил мускулната маса.

Иако неговото тело е деформирано, особено горниот дел, Валдир Сегато преку социјалните мрежи стекна голема популарност. И не само во неговата земја, туку и во целиот свет.

Валдир е од Сао Паоло и аматерски се занимава со бодибилдинг. Иако бил предупреден од лекарите, тој не сака да престане со неговиот начин на живот.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.