(Видео) Бајден се шегува на своја сметка – публиката гледа со неверување

Американскиот претседател Џо Бајден ги пофали новинарите кои известуваат за војната во Украина, за време на неговиот говор во Белата куќа.

Откако оваа вечера беше откажана две години поради Koвид 19 и бојкотирана од Доналд Трамп за време на неговиот претседателски мандат, таа повторно беше одржана со настапот на комичарот Тревор Ноа.

– Ова е првпат претседателот да присуствува на оваа вечера по шест години, тоа е разбирливо. Имавме страшна чума, проследена со две години зараза, му рече тој на својот претходник, нарекувајќи ја неговата администрација „чума“.

– Навистина добра вест е што сега можете да го „исмевате“ претседателот на САД, но за разлика од Москва, нема да завршите во затвор, додаде американскиот претседател.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.