(Видео) Анкета низ Скопје: “Каква боја е цpната кутија во авионите?”

Нова интересна анкета од познатото “Мајк шоу” низ Скопје.

Прашањето гласи: “Каква боја е црната кутија во авионите?”

Погледнете какви се одговори дадоа граѓаните:

Инаку, според меѓународните стандарди, црната кутија не е во црна боја, туку во светло портокалови или светло жолта боја, со рефлектирачка површина, за да биде лесно впечатлив. На уредот пишува Снимање на летот – не отворај, од едната страна на англиски, а од другата на француски јазик.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.