(Видео) Австралиски презентери со низа навреди за Ѓоковиќ: “Тој е кpeтен и лажго!”

Презентерите на австралиската телевизија “Канал 7” си ја отворија душата. Заборавиле дека камерата е сеуште вклучена, па со низа навреди “удрија” по најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ.

„Како и да гледаш на ситуацијата, Ѓоковиќ е лажго и серко. Жално е што другите го поддржуваат. Да излезеш надвор, а притоа да знаеш дека си позитивен. Мислам дека дури и не бил позитивен. И потоа замина во Шпанија, се сопна од своите лаги. Мислам дека на крај ќе се извлече.

Ништо не му се случи со испраќањето во хотел за имигранти. Не е фер, таа кутра Чехинка е испратена дома”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.