Вечното дерби на “Гоце Делчев”, Борче Јовчески секогаш со спортистите (Фото)

Во рамките од 16-финалето од Купот на Македонија, Победа го пречекува Вардар, во вечното дерби кое стартуваше од 15 часот на градскиот стадион “Гоце Делчев”.

На трибините веќе редовно поддршка на црвено-белите е кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, Д-р Борче Јовчески.

Јовчески е голем поддржувач на спортот и е како одомаќинет на спортските натпревари.

Прилепчани во огромен број навиваат за црвено-белите и очекуваат триумф над вечниот ривал Вардар.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.