Велешанецот што ја cкpши таблата со „Северна“: Сè направив свecно. Да живее Република Македонија!

Никола Ќурчиев од Велес, кој ја скрши таблата со натпис „Република Северна Македонија“ на објект на улицата „Димитар Влахов“ во градот на гемиџиите, на својот профил на Фејсбук вели дека тоа го сторил свесно и оти сам ќе си ја плати казната.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.