Вандализам во Прилеп? Македонското знаме пред oпштината симнато НА ЗЕМЈА

Наши читатели вечерва ни испратија фотографии од јарболот со државното знаме пред општина Прилеп, а на нив се гледа дека македонското знаме е симнато на земја.

Не е познато дали знамето само паднало, или пак некој намерно го симнал.

Сигурносните камери на општината треба да го покажат тоа…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.