Брилијантна идеја која можат да ја искористат сите угостители во Македонија (Фото)

Живееме во време кога речиси сите од нас сме како хипнотизирани од технологијата. Мобилните телефони ни се секојдневие, па седењето на кафе со пријателите и блиските одамна се претвори по пребарување на Интернет и социјалните мрежи.

Тоа ги натерало во еден ресторан во Австралија да направат нешто уникатно, а со тоа да ги поттикнат своите гости да уживаат во храната и престојот во ресторанот.

Тие се одлучиле да им понудат на гостите 10% попуст на сметката, доколку мобилните телефони ги стават во мал кафез на масата.

Еве како изгледа оваа идеја:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.