Брзо ви се мрси косата? Можеби овој трик ќе биде наједноставното решение за вашиот пpoблем

Доколку сте од оние кои се борат со мрсна коса, можеби ова едноставно решение кое го покажала една тиктокерка ќе ви биде од корист.

Се разбира, таа не открила никаква топла вода, но најчесто ваквите едноставни решенија се најдобри.

Таа се запраша зошто на луѓето им се масни косата толку брзо и дошла на идеја дека можеби сепак има проблем со четките. Кога ја сушите косата или после сушењето, задолжително користете четка или чешел, а доколку не сте ги исчистиле долго време, веројатно се насобрала нечистотија, која потоа ја мрсни вашата коса.

Сите четкички ги потопувала во топла вода, со шампон и ги оставила еден час, а кога се вратила имала што да види – водата била буквално кафена.

Видеото погледнете го ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.