Бојко Борисов позитивен на Koвид-19

Бугарскиот премиер Бојко Борисов е заразен со кopoнавиpyc. Ова го објави лично на својата страница на Фејсбук.

” Иако RHI официјално го укина мојот карантин, во петокот ги одложив сите состаноци и јавни настани за наредните денови. По два PCR-теста од денес сум позитивен на KOВИД-19.
Во принцип, имам општа малаксаност, во моментот, по дискреција на лекарите, останувам на домашно лекување.
Сите контакти со мене се доставени до RHI. Сигурен сум дека следејќи ги мерките, ќе се справиме заедно!”
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.