Беше прв на претходните избори, а сега доживea дебакл

Ќе останете надвор од ЕУ ако не признаете дека сте Бугари,.Ако Македонците не прифатат дека имаат бугарски корени нема влез во ЕУ, вели тој и додава. Тоа е најдобриот предлог. Или ќе го прифатите или нема ЕУ.

Вака говореше пред неколку месеци Слави Трифонов од партијата „Има таков народ“. Тој од добитник е најголелм губитник на вчерашните избори во Бугарија.Неговата партија освои само 24 пратеници и е далеку од можноста да формира влада.

Трифонов еден од најпознатите шоумени во Бугарија и на 54 години реши да влезе во политиката и формираше партија која брзо стекна голема популарност но и брзо се раситни.

Слави важи за радикален политичар кој за Македонците вели дека се Бугари и прашуваше зошто земаме бугарски пасоши ако ги нарекувме „Татари и Цигани
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.