Барселона ја стpece сkaндал: Најдобриот голман во историјата на клубот го избркaa после само три месеци

Фудбалскиот клуб Барселона му врачи отказ на Виктор Валдес по само три месеци на местото тренер на младинскиот тим, соопшти клубот.

Валдес заминува поради навреди кон директорот Партик Клајверт, а инцидентот за малку ќе прераснел и во физички напад.

Валдес на тренерската позиција ќе го замени Франк Артига. Валдес е најуспешниот голман во историјата на Барселона со 539 натпревари и 21 трофеј.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.