Апceње во Прилеп: Избегал од затвopoт од Битола, па го фатиле на автобуска во Прилеп

Денеска (03.11. 2022) во 17.30 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола -ОВР Прилеп пред новата автобуска станица во Прилеп е лишен од слобода К. Р. (30) од с. Октиси, Струга, кој претходно бил пријавен дека денеска околу 11 часот избегал од КПУ Затвор Битола.

Лицето ќе биде вратено во казнено поправната установа – информираат од МВР.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.