Александар Волкановски го откри омилениот фудбалски клуб во Македонија

Светскиот шампион во перо категорија на УФЦ, Александар Волкановски, никогаш не се довумел јавно да го истакне своето македонско потекло.

“Волк” често зборува за Македонија и она што го поврзува со нашата држава, а сега откри и дека има омилен фудбалски клуб. Тоа не е ниту Вардар, ниту Пелистер, туку нисколигашот ФК Младост Беранци. Но, знаејќи дека неговиот татко е роден токму во Беранци, ова и не е големо изненадување.

Беранчани се горди на Волкановски, па на лигашките натпревари носат дресови во чест на светскиот шампион.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.