Албанец го изведе најлошиот пенал во историјата (УРНЕБЕСНО ВИДЕО)

Фудбалерот на Свонси Берсант Целина може да конкурира за најлошо изведен пенал во историјата на фудбалот. Тој на натпреварот против Вест Бромвич сакаше да ја направи популарната финта „Паненка“.

Наместо тоа, Берсант се сопна и воопшто не ја допре топката што предизвика смеа на трибините.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.