Ако се спои кавадаречката и прилепската трева ќе добиете еден стадион: Нови фудбалски правила? (Фото)

Во Прилеп и Кавадарци во тек е поставување на нови тревни подлоги на градските стадиони

Ако се спојат тревниците во двата града ќе се добие еден цел фудбалски терен.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.