САМО ВО РУСИЈА! Мечка даде знак за почеток на фудбалски натпревар и ја бодреше публиката (ВИДЕО)

Русија и се’ е можно! Ако мислевте дека сте виделе се’ на фудбалските терени, тогаш сте се излагале.

Викендов на еден од терените во третата фудбалска лига во Русија, голема кафеава мечка означи старт на натпреварот помеѓу екипите на Машук и Ангушт Назран.

Мечката потоа ја разбуди и публиката.

Погледнете:

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.