ПРОРОШТВОТО НА ГЕРМАНСКИОТ МОНАХ ОД 17 ВЕК: Ќе се случи ужас, но една земја на југот на Европа ќе биде “Храм Божји”

Пророштвото вели дека 20 век ќе биде најизопачен од сите, а открива и која земја ќе биде “Хармот Божји” во 21 век.

Ова пророштво настанало во 17 век, а се верува дека автор е германски свештеник. Пророштвото е објавено во книгата “Тајните на пророкот”.

Во пророштвото се опишува 20 век, за кој авторот тврди дека ќе биде “време на страв и голема беда”, а исто така истакнува дека ќе се случи големо зло.

“Во многу земји децата ќе се подигнат против своите родители, граѓаните против власта, верниците против Бога, целото човештво против спротиставнеиот поредок.

Ќе има голема војна во која смртоносно оружје ќе паѓа од небото, на начин кој до сега не е виден, стои во пророштвото.

“Ќе има привремен застој, а потоа и продолжување на таа војна и целиот свет ќе се преврти”.

Луѓето ќе бидат без разум и ќе немаат почит еден кон друг.

“Отровни испарувања и зрачења кои ќе горат посилно од Сонцето, а на небото ќе летаат смртоносни бомби и стрели”.

Најзначајниот дел од пророштвото се однесува на земјите од југот на Европа и Блискиот Исток. Во пророштвото е наведено дека една земја од југот на Европа или БЛискиот ИСток ќе биде “Храмот Божји” во ова лошо време.

Сите ќе се обидат да ја уништат, но никој нема да успее. Во оваа држава ќе се кршат копјата на светските сили.

Народот на оваа земја ќе биде пред уништување, но кога ќе помине војната, оваа земја повторно ќе се издигне. Ќе ја води крал кој најпрво ќе биде омразен, а потоа сите ќе му се поклонуваат.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.