НАЈНОВА ВЕСТ: Америка ги укинува санкциите кон Русија

Donald-Tramp-3-e1478905676447-600x364

Администрацијата на претседателот на САД Доналд Трамп подготвила документ со кој се укинуваат санкциите кон Русија, соопшти соработникот на аналитичкиот центар “Атлантик Кансил” Фабрис Потиер.

” Изворите соопштуваат дека администрацијата на Трамп подготвува указ за укинување на санкциите кон Русија”, напиша Потиер на Твитер.

Тој наведе дека на 28 јануари Трамп телефонски разговарал со Владимир Путин и со канцеларката на Германија Ангела Меркел.

Ф.Г.

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.