(ВИДЕО) Ја изгуби ногата, но не и надежта: Емотивна приказна за малиот борец

lepa-kuca

Здружението за заштита на животни “Hope for paws” добило дојава дека во еден канал во Лос Анџелес се наоѓа куче кое фрлено од голема висина.

Кога излегле на терен имало што да видат: изгладнето, запуштено куче на кое некој му ја отсекол ногата и го остави на сред канал да умре.

Но погледнете што се случи во продолжение:

Ф.Г.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.