“Ја излези Ѓурѓо” го “ЗАПАЛИ” Вараждин: ФАЛАНГАТА БРОЈНА И ГЛАСНА! (ВИДЕО)

Македонските навивачи го “запалија” Вараждин. Eчи фан зоната на нашата црвено-жолта фаланга.

Атмосферата која ја пренесоа од “Спорт1-Медиа” е за воодушевување.

Ако сега се вака гласни, какви ли ќе бидат на мечот со Шпанија, можете да замислите.

Македонија со сигурност ќе има огромна поддршка на трибините, нешто што во досегашниот тек на првенството нашите репрезентативци го искористија максимално.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.