Tpaгедиja! 6-годишно девojче починало во битолската болница додека примало инфузиja

Голема трагедија ја потресе Битола, откако шестгодишно девојче вчера починало на Детското одделение во битолската клиничка болница, пренесе „Независен.мк“.

Девојчето со симптоми на настинка, зголемена температура и дијареа било однесено од родителите во болница, кои велат дека тоа починало во текот на примањето на инфузија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.