Tука победата во ЧЕТВОРКАТА ќе биде најголема! Кавадарци нагази на терен

Кампањата за првиот круг на претседателските избори е во полн ек, а партиите се постојано на терен, но еден општински комитет на ВМРО ДПМНЕ особено се истакнува во Четвртата изборна единица.

Станува збор за ОК Кавадарци, каде се чини дека победата за ВМРО ДПМНЕ ќе биде најголема во оваа изборна единица.

Кавадарчани безрезервно нагазија на терен и се убедени дека Гордана Силјановска Давкова ќе биде иден Претседател на државата.

Ако се погледнат фотографиите на Фејсбук страната од општинскиот комитет, ќе забележите за каква масовна мобилизација станува збор, нешто со кое ретко кој друг комитет на партијата може да се пофали.

Токму затоа кавадарчани веруваат дека разликата во гласови тука ќе биде петцифрена.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.