Tргна сезоната во Охрид: Друг пат рачна обавезно (Видео)

Вистинска драма попладнево се случувала во најпознатата македонска туристичка атракција.

Имено автомобил марка Тојота Јарис на една од охридските плажи завршил во езерото поради невнимание на возачот.

Автомобилот потоа со багер бил извлекуван од езерото на плажата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.