OJO Прилеп вработува: Отворени четири работни места

Основното јавно обвинителство Прилеп објави оглас за вработување на 4 лица.

Се бараат двајца референти со средно образование, за основна плата од 17.350денари.

Две лица за работно место помлад соработник, за основна плата од 24.247 денари.

Огласите се активни до 30.10.2020.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.