Oд видео во видео стануваат се подобри: Двајца млади прилепчани со прекрасна дрон приказна од Охрид

Истражете ја волшебната убавина на македонскиот Ерусалим преку извонредно ДРОН ВИДЕО на двајцата млади прилепчани Гоце Дојчиноски и Валентин Цветановски.

Дечките се веќе мајстори на својот занает и пронашле одличен начин да ги презентираат убавините на Македонија. Во описот на своите видеа пишувааат и кратки стории на англиски јазик, па секој странец кој ќе дојде до нивните репортажи на јутјуб, ќе може да се запознае со нашите природни убавини.

Да им дадеме поддршка со тоа што ќе го заследиме нивниот канал Skyscapes Production

Уживајте во глетката во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.