Maшина: Дејан Манасков прв cтpeлец за Веспpeм во досегашниот тек на сезоната

После 45 одиграни натпревари во полскиот шампионат, македонскиот репрезентативец Дејан Манасков има 145 погодоци за Веспрем.

Овој учинок го става Манасков на првото место на клубската листа на стрелци, со два гола предност во однос на Петар Ненадиќ и Андреас Нилсон.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.