Maксо денеска го посети Прилеп: Ќе се формира граѓанско здружение “За наш Прилеп” (Фото)

Градоначалникот на Куманово, денеска во посета на Прилеп

Максим Димитреивски, градоначалникот на Куманово и предводник на граѓанската иницијатива „За наше Куманово“, денеска во Прилеп се сретнал со дел од иницијативниот одбор за формирање на граѓанското здружение „За наш Прилеп”, и со нов ги споделил искуствата на граѓанската иницијатива “За наше Куманово”.

Во следниот период од нивна страна е најавено регистрирање на вакво граѓанско здружение кое што ќе работи од прилепчани за прилепчани за афирмација на политиките на здужението и подобри услови за живот на сите граѓани во Прилеп и во Македонија.

-Драги пријатели, храбри луѓе, нека ви е со среќа и успех за вашата идеја да се преточи во реалност, објави Димитриевски на фејсбук.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.