Mузички спектакл на отворено и бесплатно во Тетово: Ламбе и Некст Тајм ќе пејат на хуманитарен настан за загpoзено ceмејство

Музички спектакл на отворена сцена на 10 и 11 август најавуваат организаторите од иницијативата “Го сакам Тетово”, со настапи на Ламбе Алабаковски и Некст Тајм.

Концертите ќе бидат на отворено и бесплатно во “Жена парк”, а граѓаните ќе имаат можност да донираат и средства за загрозено семејство.

-Младите во Тетово се заборавени и секој ден го напуштаат нашиот град. Мора сите заедно да придонесеме за едно подобро Тетово, за еден подобар живот со подобри услови, иднина и опстанок на младите во Тетово, истакна Станислав Бојчески од иницијативата.

Oд иницијативата “Го Сакам Тетово” најавуваат и други музички настани во текот на летото.




Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.