Mладите охриѓани го вратија сјајот на шеснаесеткракото сонце во Велгошти (Фото)

Вратен сјајот на сонцето во охридско Велгошти

Деновиве на социјалните мрежи се појавија фотографии од ново “брусење” на шеснаесеткракото сонце од Кутлеш, овој пат на игралиште во охридско Велгошти.

Денеска од Унијата на млади сили при ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп реагираа и одново го вратија сјајот на сонцето.

Oд УМС Охрид на Фејсбук напишаа:

“УМС на ВМРО-ДПМНЕ Охрид нема никогаш да дозволи вакви вандалски чинови на оние кои сами не се признаваат! Ние секогаш сме биле сведоци на нашата историја, затоа ќе ја чуваме силно и борбено!”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.