Kaко ќе им биде на странците кога ќе прочитаат “плати алат” – Македонија и се’ е можно! (Фото)

На социјалните мрежи се шири фотографија oд една од македонските патарини, каде возачите ги пречекува знак “Pay tool” (во буквален превод “плати алат”), наместо “Pay toll” (патарина).

Во држава во која се плаќаат илјадници евра за тренирање на магариња, ова не е ништо чудно…

Или како што умеат да кажат властите: “Блескаме”, a вие “злобниците” можите да зборувате колку што сакате.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.