Kaжете збогyм на болките во гpбот: Едноставна вежба која ќе ве пpeпopoди (Видео)

Современиот начин на живот кој подразбира многу седење и поминато време пред компјутер, придонесе за појава на болки во грбот и неправилно држење.

Речиси секој втор човек страда од некој вид болка во грбот, но добрата вест е што постојат вежби кои го решаваат овој проблем. Особено добро е тоа што се многу лесни за изведување, а и не одземаат многу време.

Овие вежби ги зајакнуваат мускулите на грбот, но и стомачните мускули кои имаат значајна улога во правилното држење на телото.

Во следново видео погледнете како изгледаат овие вежби и почнете да ги правите уште денес…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.