Eлмас: “Горд на мене и мојата МАКЕДОНИЈА”

Eлиф Елмас беше двоен стрелец вечерва на дуелот против Словенија и благодарение на неговите погодоци Македонија одново е во игра за директен пласман на Европското првенство.

После натпреварот Елмас на својата Фејсбук фан страна напиша:

-Горд на мене и на мојата МАКЕДОНИЈА!!! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰
СПОДЕЛУВАЈТЕ СИТЕ, ЦЕЛ СВЕТ НЕКА ЗНАЕ!!! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.