CKAНДАЛ: “Green peace” да види во каква средина живеат прилепските пајчиња? (ФОТО)

Езерцето во паркот кај Основниот суд во Прилеп веќе подолг период се наоѓа во катастрофална состојба. Паркот кој беше гордост на градот и прилепчани цело лето наликува на мочуриште и грда слика од која се згрозуваат сите минувачи.

Еве во каква средина живеат пајките и рибите во паркот:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.