Caмо тие двајца живеат во ова село, а не излегувaaт без мacка: Heмaaт комшии, но ce придржувaaт на мepките (Видео)

Двајцата жители на италијанското село Нортозче, инсистираат на носење на заштитни маски поради Koвид-19.

Џовани Карили (82) и Џампјеро Нобили (74), се двајца пензионери од италијанското село Нортозче, кое се наоѓа во близина на Перуџа. Тие редовно носат заштитни маски и држат растојание кога меѓусебно разговараат, иако ретко го напуштаат нивното живеалиште.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.