Cлавниот apгентинcки клyб cтана cветcка бpyка: Изгyбиja па peшиja да ce пpecметyвaaт со пpoтивничките игpaчи (Видео)

Бока Јуниорс е елиминирана од Копа Либертадорес, откако беа поразени од Атлетико Минеиро со 3:1.

Меѓутоа, тоа што се случуваше во соблекувалната и тунелот е далеку од фудбалска работа. По мечот се случи жесток инцидент меѓу играчите на двете екипи, во сето тоа се вмеша и полицијата и обезбедувањето.

Играчоте на Бока по натпреварот фрлаа метални огради и се што им се најде пред раце, за потоа да стане вистинска мешаница.

Потоа играчите на Бока влетаа и во соблекувалната на Атлетико, реагираше и обезбедувањето, изби тепачка по што хаосот се продлабочи.

Еве како изгледаше сето тоа:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.