Aмериканската амбасадорка Агелер на баклава и боза во Гостивар (ФОТО)

Американската амбасадорка во Македонија, Анџела Прајс Агелер, постојано објавува фотографии од вкусната македонска храна од секој град што ќе го посети.

Денеска амбасадорката го посети Гостивар каде проба гостиварска баклава.

– Баклава во Гостивар е секогаш добра идеја, напишаа од американската амбасада на Фејсбук каде споделија фотографија од Агелер со гостиварската баклава.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.