14-годишниот Марко по втор пат го фати светиот крст за Водици во Прилеп

14 – годишниот Марко Ристески по втор пат беше најсреќен и прв стигна до светиот крст во црковниот храм Св. Благовештение во Прилеп.

Марко е ученик во 9-то одделение во ООУ “Блаже Конески” им порача на сите млади да пробаат и да скокнат на Водици по светиот крст во осветените води.

Марко доби вредносен ваучер од компанијата Зегин и телевизор од компанијата Евротип.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.