Џудо клуб Пролетер не запира со успеси, 12 медали од турнир во Грција

10406806_10206547644264260_5288051089934139844_n

Веста за прераната смрт на Марио Србиноски член на Џудо Клубот Пролетер – Прилеп од 2004 година, силно ги потресе сите во клубот и овие резултати ги објавуваме со голема болка и тага за нашиот член, репрезентативец и одличен другар. Имено Меѓународниот Натпревар кој се одржа на 25.10.2015 САКУРА во Катерини- Грција донесе нови искуства и многу освоени медали.

12036859_10206547645424289_2084242603952431471_n

Џк Пролетер Прилеп освои 12 медали од кои : Томеска Марија, Кироваков Марко и Макеска Александра освоија Златни мадали. Сребрени Медали освоија: Петрески Мартин, Спиркоски Давид помл.пионери, Петејчук Лука, Димеска Теодора. Бронзени медали освоија : Спиркоски Николче, Спиркоски Давид пост. Пион, Самарџиоски Петар, Ѓеорѓиоски Јордан, Трајческа Ана Марија.

12193452_10206547646384313_3086445342266389398_n

12196211_10206547647624344_4429952557899718114_n

11209342_10206547647184333_6967608527822224593_n

11219124_10206547644584268_4845593996261141628_n

11221582_10206547646864325_3828678123953770524_n

12049595_10206547645224284_6161455538919510556_n

12063786_10206547648544367_9063479622662029315_n

12118630_10206547648024354_2409249065285588310_n

 

Честитки за постигнатиот успех .


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.