Ќе ви го разубават викендот: Најпознатите битолски панкери имаат одлична преработка на зapaзниот далматински рокенрол хит од 80-тите (Видео)

“Џири Џири” е новото музичко парче од битолската панк-рок група “Паркети”.

“За многу песни сме се труделе и мачеле демек за славни да станиме ова она…али за оваа песна се’ само си дојде…само љубов, другарство и без пари…онака за наш ќеф…Уживавме од почеток до крај…е сега ако им напрај и на некои вас ќеф овај далматински рокенрол евергрин уште поубо”, напиша на својот ФБ профил Сашо Паркет.

Песната е заеднички проект со легендарниот хрватски рокер и фронтмен на групата “Ѓаволи”, Нино Белан и е преработка на истоимената песна од попларната хрватска група.

Уживајте во продолжение:

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.