Јонче и Алек од Охрид осми ден во изолација (Видео)

Јонче Спироски од Охрид неодамна се вратил од Романија, па сега е во самоизолација со својот миленик Алек во охридското село Дрслајца.

Тој досега објави неколку видеа на кои може да се види како му поминува времето со неговиот германски птичар кој е 5 години стар.

Веќе видовме како Алек на својот газда му носи запалка, смоки, пиво со ручекот, носи дрва за огнот, пазари, а во најновото видео Алек е одново послушен.

Погледнете за што станува збор овој пат:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.