Ѓубре и кучиња скитници во комплексот кај вештачкото езеро: Европа не’ чекала, ама со вакви манири ќе почека (Фото)

Граѓани кои секојдневно рекреираат со најмалите во комплексот кај вештачкото езеро испратија фотографии до нашата редакција, на кои можат да се видат растурен отпад и кучиња скитници наоколу.

Граѓаните реагираат до надлежните служби комплексот редовно и навремено да се чисти, но и до несовесните поединци кои на ваков начин се однесуваат со природата.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.