“Што се крие на фотографијата, откриле само малкумина прилепчани?”

Низ улиците на Прилеп се наоѓаат еден куп нешта, па и еден ваков камуфлиран сообраќаен знак пред основно и средно училиште.

Инаку знакот означува “деца на патот”, а малкумина досега го виделе бидејќи е “вешто сокријан”.

Оснува возачите да бидат совесни и внимателни!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.