Шефот на политичко-економската секција при амбасадата на САД во РМ во посета на општина Прилеп

1111

Шефот на политичко-економската секција при амбасадата на САД во Република Македонија, денеска ја посети Општина Прилеп и оствари средба со градоначалникот Марјан Ристески. Ова е нивна прва посета на општината и градот. На денешната средба стана збор за тековните проекти, активности и настани, а гостите беа запознаени и со проектите кои треба да бидат реализирани во иднина.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.