Шампионите на заеднички одмор во Хрватска пред новите предизвици: Вардаровото знаме се вее на јахта

Како пред две години, така и оваа, ракометарите на Вардар се собраа на Хвар, на заеднички одмор, после освоената Европска титула.

Вардаровото знаме веќе се развеа на јахтата, а „црвено-црните“ ракометари денеска се на Хвар. Дојдоа и Сергеј Горбок, Тимур Дибиров и Данил Шишкарев, но се уште го нема капитенот Стоилов – пишува порталот “24ракомет”.

Видеото погледнете го ТУКА


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.