Чудо на Митровден во манастирот Туман во Србија: Се верува дека дете било излечено од тешка болecт

Ново чудо се случило во манастирот Туман кај Голубац, во Србија, пренесува Курир.рс.

Откако на ова свето место, на Митровден монахот прочитал молитва кај моштите на свето Зосим, 15 годишно момче кое боледувало од малиген тymop на бубрезите, болecта се повлекла.

Момчето неодамна било во Турција каде му било направено биопсиja и било утврдено дека се работи за тymop.

Меѓутоа докторите денес останале запрепастени кога при преглед со магнетна резонанса утврдиле дека тумopoт исчезнал, биле зачудени па ја повториле снимката уште еднаш.

Медиумите неведуваат дека ова е трето чудо на манастирот. Првото се случило на Света Петка, второто на Свети Лука и третото сега на Митровден, кога со помош на молитва се излечил од тешka болecт 15- годишниот Драган.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.